Pískové filtry

Nízké provozní náklady
Vysoká účinnost filtrace
Výběr z několika druhů

Dodávka technologie pro pískovou filtraci

Technologie pískové filtrace patří k tradičním a léty osvědčeným metodám jemné filtrace vody. Písková filtrace vyniká vysokou účinností a nízkými provozními náklady. Je vhodná pro předčištění a dočištění povrchové, říční, chladicí a průmyslové vody. Písková filtrace poskytuje možnost regenerace filtrační vrstvy praním vodním protiproudem. Vyrábíme pískové filtry uzavřené tlakové a otevřené kontinuální.

Vyrábíme pískové filtry

Uzavřená tlaková písková filtrace

Tlakový pískový filtr je diskontinuální filtrační zařízení, které vyrábíme a dodáváme ve velikostních řadách o průměru 500 až 3 000 mm s průtokem od 2 do 170 m³/h. Nádrž je vyrobena z oceli a ošetřena antikorozním nátěrem (nejčastěji epoxidovým). Na přání dodáme nádrž z nerezové oceli. Tlakový filtr je osazen armaturami s ručním, elektrickým, nebo vzduchovým pohonem. 

K vyčištění kapaliny dochází při průchodu přes pískovou vrstvu. Kapalina je přiváděna nad tuto vrstvu a během průchodu pískem jsou z ní odděleny suspendované částice. Přefiltrovaná kapalina vystupuje pod filtrační vrstvou ven ze zařízení k další úpravě. Písek je pravidelně protiproudně propírán vodou. Vzhledem k rozdílným sedimentačním vlastnostem písku a suspendovaných látek dochází praním k jeho účinnému vyčištění. Znečištěná prací voda je odváděna ze zařízení do dalšího procesu ke zpracování.

Projekce a výroba na míru

Na klíč vám navrhneme, vyrobíme a dodáme technologii pískové filtrace pro komunální i průmyslové úpravny vod a čistírny odpadních vod. Součástí našich dodávek je návrh na klíč, výroba a doprava zařízení a samozřejmě montáž filtrační technologie a její uvedení do provozu včetně zaškolení. Dále vám poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Technické parametry

Typová řadafiltrační plocha (m2)průtok (m3/h)průměr (m)výška (m)
EFZ (tlaková písková filtrace)0,19-72-1700,5-3,02,0-3,7
KPF (kontinuální písková filtrace)0,28-7,054-970,6-3,02,38-5,55

Jak probíhá postup realizace?

Poptávka

Napište nám e-mail s detailní poptávkou.

Cenová nabídka

Zjistíme od vás více informací a připravíme cenovou nabídku.

Objednávka

Společně se domluvíme na objednávce, nebo uzavřeme smlouvu.

Výroba

Připravíme projektovou dokumentaci a zařadíme zakázku do výroby.

Předání zakázky

Zakázku vám dovezeme, nainstalujeme a uvedeme do provozu.

Napište nám

Získejte více informací o pískové filtraci. Napište nám e-mail. Odborně vám poradíme s výběrem vhodné filtrace. Na míru vám dodáme kalové čiřiče, zahušťováky kalů, shrabováky a další zařízení pro čistění odpadních vod. Filtrační technologie projektujeme a vyrábíme v Brně a vyvážíme po celé Evropské unii, do Skandinávie, na Balkán i do Afriky a USA.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů..