Zahušťováky kalů

Vysoká účinnost technologie
Přizpůsobení zařízení na míru
Spolehlivý chod bez poruch

Výroba a montáže zahušťováků kalů

Náš výrobní sortiment tvoří zahušťováky kalů, které slouží k efektivnímu snížení objemu čerpaných kalů do odvodňovacího zařízení (kalolisu). K hlavním přednostem zahušťováků kalů ENVITES patří vysoká účinnost zahuštění a snížení množství kalu čerpaného k odvodnění. Zahušťováky dále zamezují zatuhnutí sedimentu pomocí pomaluběžného míchadla. Pomalým mícháním zároveň nedochází k rozbití sedimentujících vloček. Jednoduchá konstrukce zahušťováků garantuje spolehlivý chod s dlouhou životností. 

Zahušťováky kalů se používají v oblastech čištění průmyslových a komunálních odpadních vod, pro úpravu technologické a pitné vody a v dalších aplikacích, které vyžadují redukci čerpaných kalů do kalolisů. Vyberete si z několika typů zahušťováků kalů, které se liší pracovním objemem.

Konstrukce zahušťováku kalu

Zahušťováky kalů standardně vyrábíme ve velikostních řadách s průměrem nádrží 2,0-3,6 m a s objemem  5,7-39 m³. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit i zahušťováky kalu o větším průměru a objemu. Nádobu tvoří válcová ocelová nádrž se dnem ve tvaru široce otevřeného kužele. Nádrž zahušťováku nesou masivní nohy. Na horním okraji nádrže je uložen nosný most pro uchycení vertikálního příhradového míchadla a uklidňovacího válce s nátokovou trubkou. Příhradové míchadlo je poháněno převodovkou s elektromotorem. Povrchová úprava je standardně provedená vícesložkovým nátěrem.

Zahušťováky s pracovním objemem nad 39 m³ navrhneme individuálně dle vašich dispozičních možností. Případně řešíme vyšší pracovní kapacitu přidáním více zahušťováků vedle sebe, nebo vestavbou do betonových nádrží.

Princip funkce

Odloučený kal z čiřičů, usazováků, reaktorů a dalších čistírenských nebo vodárenských zařízení je zaveden nátokovou trubkou shora do středového uklidňovacího válce. Kalové částice klesají usazovacím prostorem ke dnu zahušťováku, zatímco uvolněná kalová voda protiproudně stoupá k přelivovému žlabu a je odváděna k dalšímu dočištění.

Přepadový žlab s nastavitelnou přelivovou hranou je vytvořen na středovém válci nebo na obvodovém plášti. Ve spodní části nádrže se otáčí pozvolna svislý rošt příhradového míchadla a prořezáváním kalu uvolňuje kalovou vodu k hladině. Ramena příhradového míchadla, pohybujícího se nad dnem, jsou opatřena soustavou šikmých radlic pro posun kalu do středové části opatřené výstupními hrdly.

Technické parametry

Typová řadaPracovní objem (m3)průměr (m)výška (m)
ZK 20, ZK 255,7-13,72,0-2,52,0-3,0
ZK 30, ZK 3612,9-393,0-3,62,0-4,0
U-ZN (vestavbové provedení)od 10,5m2,8-4,0
U-DSN (vestavbové provedení)od 10,5m2,8-4,0

Jak probíhá postup realizace?

Poptávka

Napište nám e-mail s detailní poptávkou.

Cenová nabídka

Zjistíme od vás více informací a připravíme cenovou nabídku.

Objednávka

Společně se domluvíme na objednávce, nebo uzavřeme smlouvu.

Výroba

Připravíme projektovou dokumentaci a zařadíme zakázku do výroby.

Předání zakázky

Zakázku vám dovezeme, nainstalujeme a uvedeme do provozu.

Napište nám

Získejte kvalitní zahušťováky kalů. Napište nám e-mail. Získáte odborné poradenství, dopravu a montáž zařízení. Dodávkou zařízení pro nás spolupráce nekončí. Poskytujeme vám záruční i pozáruční servis a rádi vám poradíme s výběrem dalších technologií, mezi které patří shrabováky kalů, akumulační nádrže a zařízení pro přípravu chemikálií. Veškeré technologie ENVITES vyrábíme Brně a dodáváme nejen v České republice, ale hlavně ve Skandinávii, v zemích EU, Africe a USA.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů..